Close                                                                              معرفی سایت

  http://nourtv.tv

آدرس وب سایت :

 شبکه جهانی نور

موضوع وب سایت :

 
 

 

 

 

معرفی شبکه جهانی نور 

  پیشرفت ارتباطات و وسایل ارتباط جمعی، جوامع گذشته را از حالت خودجوشی درآورده و شکل اجتماعي تري به آن داده است. بر این اساس رشد و بالندگی اندیشه‌ها، رابطه‌ی مستقیم و گریزناپذیری با قدرت رسانه‌ای آنها دارد. از آنجا که ارزش‌های انسانی، بارزترین شاخص زندگی بشر می باشد، رسانه‌ای همچون تلویزیون کمک شایانی به گسترش ارزش‌هایی همچون مهرورزی و رأفت و عطوفت انسانی خواهد نمود.

گستردگی جغرافیای انسانی فارسی‌زبانان و غنای تاریخی، فرهنگی و ادبی این زبان و نیز پیوند تاریخی‌اش با سایر تمدن‌ها، راه‌اندازی شبکه‌ای تلویزیونی به زبان فارسی را به یک ضرورت گریزناپذیر تبدیل نموده تا بتواند آیینه‌ی تمام‌نمای رفتارهای ارزشمند باشد و با بهره‌گیری از فناوری این رسانه، موجی نوین از فرهنگ، آگاهی، و مفاهیم انسانی را تقدیم مخاطبانش نماید.

شبکه‌ی جهانی نور، با نگاهی به ریشه‌های فرهنگی و ارزش‌های تمدن انسانی راه‌اندازی شد تا در شناساندن این ارزش‌ها ، از دریچه ی تلویزیون به فارسی زبانان سراسر جهان سهمی داشته باشد

برای دريافت شبكه جهانی نور می توایند از طریق ماهواره ای نایل ست ،عربست(یوروبرد)و یا ماهواره هاتبرد اقدام نمایید این مشخصات به شرح زیر می باشد:

 نایل سات  فرکانس: 10872 – عمودی- سیمبل رایت: 27500 – 4/3    

عربسات  فرکانس : 11661 – عمودی- سیمبل رایت: 27500 – 4/3     

هاتبرد  فرکانس   : 11566 – افقی    - سیمبل رایت: 27500 – 4/3    

 

تاريخچه

در ترافیک رسانه های ماهواره ای ، وجود شبکه ای آزاد ومستقل به زبان فارسی که بتواند پایه ریز ارزشهای اصیل اسلامی در عصر حاضر باشد به یک ضرورت انکار ناپذیر مبدل گردیده و دل مشغولی روشنفکران این عرصه بود.

بر همین اساس برخی از روشنفکران واندیشمندان فارسی زبان در نشست خود ، در شهریور ماه 1382 تاسیس این شبکه را متفقا ضروری دانسته و بدینگونه تلاش برای به ثمر رسیدن این تصمیم آغاز گشت .

ازآنجا که راه اندازی شبکه ای تلویزیونی مشقت های بسیاری به همراه دارد بایستی کار با تانی وتدبر بسیار انجام می پذیرفت ، لذا تحقیق بررسی وبرنامه ریزی آن سه سال به طول انجامید . تا بالاخره با تلاش شبانه روزی دست اندرکاران شبکه موانع موجود برداشته شد و از تابستان 1386 شبکه رسما تولید برنامه های خود را در موسسه ها و کشورهای مختلف آغاز نمود وتوانست بحول وقوه الهی در19 مرداد ماه 1387 پخش آزمایشی برنامه های خود را بر روی ماهواره هاتبرد آغاز کند.

 

 

اهداف

شبکه‌ی جهانی نور بر آن است تا با توجه به شاخص‌های مهم تمدن بشری به ارائه‌ی ارزش‌های اخلاقی و اسلامی بپردازد و در این راستا امکانات و توانمندی‌های رسانه‌ای را به خدمت بگیرد.

مهم‌ترین اهدافی که شبکه‌ی جهانی نور دنبال می‌کند، عبارتند از:

- پیوند تمدن اسلامی با سایر تمدن‌ها بر اساس رهنمودهای نبوی و با بهره‌گیری از شاخص‌های جامعه‌ی مدنی دوران پیامبر اکرم علیه الصلاة والسلام.

 - نشر ارزش های اخلاقی واسلامی همچون محبت، الفت، همگرایی و مودت.

- گشودن دریچه‌ی تفاهم، گفتمان و پیوند دینی به روی تمام مخاطبان.

- ارائه‌ی برنامه‌های متنوع، گیرا ، مفید و مناسب برای تمامی رده‌های سنی.

- دوری از تمامی معیارهای مغایر با وحدت ویکپارچگی جهان اسلام .

- ابتعاد از دخول به مباحث و چالشهای سیاسی

 

 

 

 

 

 

 

         
  نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام