Untitled Document
 
 
 
  2021 Oct 23

----

16/03/1443

----

1 آبان 1400

 

تبلیغات

حدیث

 

از مصعب بن سعد بن ابی وقاص نقل شده‌ كه‌ گفت‌: “‌پدرم می‌پنداشت‌ كه بر دیگران فضلی و برتری دارد. پیامبر صلی الله علیه و سلم  گفت‌:" هل تنصرون وترزقون إلا بضعفائكم؟  [آیا گمان می‌كنید اگر بخاطر ضعیفان نبود شما پیروز می‌شدید و بشما روزی داده می‌شد؟‌]‌". بروایت بخاری 

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

الهیات و ادیان>مسائل و عقايد اسلامي>جادو > درمان جادو

شماره مقاله : 2928              تعداد مشاهده : 947             تاریخ افزودن مقاله : 31/5/1389

چند نوع درمان وجود دارد:
اول: نگاه کند جادوگر با چه چيزي او را جادو کرده است، وقتي که اين را دانست که او مثلاً به وسيله گذاشتن موئي در جائي يا قرار دادن آن در شانه يا غير آن، اين کار را انجام داده است، زماني که دانست آن را فلان جا گذاشته است، آن چيز را از آن جا دور کند و بسوزاند و از بين ببرد، با اين کار جادوي او باطل مي شود و اراده جادو نيز از بين مي رود.
دوم: اگر جادوگر را شناخت، او را مجبور کند که سحرش را از بين ببرد و برايش بگويد: يا جادويت را باطل مي کني اي اينکه گردنت زده خواهد شد.
و زماني که جادويش را باطل کرد ولي امر او را بکشد، چرا که جادوگر طبق روايت صحيح بودن اينکه از او طلب توبه شود بايد کشته شود، چنانچه که حضرت عمررضى الله عنه، اين کار را انجام دادند. 
از پيامبرصلى الله عليه و سلم روايت شده که فرمودند: «حد جادوگر اين است که با شمشير زده شود».
و زماني که ام المومنين حفصة رضى الله عنها که کنيزش با جادوگري در ارتباط است او را کشت. 
سوم: تلاوت کردن، اين تأثير زيادي در دور کردن و ازاله کردن جادو دارد: به اين صورت که بر شخصي که جادو شده در ظرفي آيه الکرسي و آياتي که در سوره اعراف و يونس وطه در مورد جادو آمده را بخواند و همچنين سوره کافرون و اخلاص و معوذتين را نيز خوانده و براي شفاء و عافيت او دعا کند، به خصوص دعايي که از پيامبر خداصلى الله عليه و سلم ثابت شده است که به شرح ذيل است: «اللهم رب الناس، اذهب البأس، و اشف انت الشافي، لا شفاء الا شفاءک شفاء لا يغادر سقماً»
«بار خدايا، اي پروردگار مردم، اين مشکل را حل بگردان و شفا ده که تو شافي هستي، هيچ شفائي جز شفاء تو نيست، شفائي که مريضي را در پي ندارد».
و همچنين دعائي که جبرئيل رضى الله عنه براي پيامبرصلى الله عليه و سلم خواندند: «بسم الله ارقيک من کل شيء يؤذيک و من شرکل نفس او عين حاسد، الله يشفيک، بسم الله ارقيک».
«به نام خداوند به تو رقيه (تعويذ) مي دهم که از هر چيزي که تو را اذيت مي کند و از شر هر نفس يا چشم حسودي، خداوند تو را شفا دهد، به نام خدا به تو رقيه مي دهم».
اين رقيه را سه مرتبه تکرار کند و خواندن «قل هو الله احد» و معوذتين را نيز سه بار تکرار کند، اين دعاها را در آب بخواند و شخصي که جادو شده از آن آب بنوشد و با باقي مانده آب، بر حسب حاجت يک مرتبه يا بيشتر غسل کند، به اذن خداوند اين جادو از او برطرف مي شود، علماء (رحمهم الله) نيز همين را ذکر کردند، چنانچه که در کتاب شيخ عبدالرحمن بن حسن رحمه الله در کتاب «فتح المجيد» شرح کتاب «التوحيد» در باب (ما جاء في النشره) ذکر شده است و افراد ديگري نيز اين را متذکر شدند.
چهارم: اينکه هفت برگ سبز از درخت سدر را بر دارد و آنها را بکوبد و در آب بگذارد و آيات و سوره ها و دعاهايي که بيان شد را در آن بخواند و شخص جادو شده از آن آب بنوشد و غسل کند، همينطور براي مردي که از همسرش حبس شود، هفت برگ سبز از درخت سدر در آب گذاشته شود و اين سوره ها و آيات در آن خوانده شود، سپس آن شخص از آب بنوشد و غسل کند، به اذن خداوند متعال نافع خواهد بود.
و آياتي که بايد در آب و برگ درخت سدر براي جادو شدگان و کسي که از همسرش حبس شده و با او جماع نمي کند خوانده شود به شرح ذيلند:
1- قراءه فاتحه
2- خواندن آيه الکرسي از سوره بقره
3- خواندن آياتي از سوره اعراف [آيات 106 تا 122]
4- خواندن آياتي از سوره يونس [آيات 79 تا 82]
5- خواندن آياتي از سوره طه [آيات 65 تا 69]
6- خواندن سوره کافرون 
7- خواندن سوره اخلاص و معوذتين- سوره فلق و ناس- (سه مرتبه)
8- خواندن برخي از دعاهاي شرعي، از قبيل:
«اللهم رب الناس، اذهب البأس، اشف انت الشافي، لا شفاء الا شفاءک، شفاء لا يغادرسقماً» (سه مرتبه) اين خيلي خوب است.
و زماني که با آن اين دعا را نيز بخوانيد: «باسم الله ارقيک من کل شيء يوذيک، و من شر کل نفس او عين حاسد، الله يشفيک، بسم الله ارقيک» (سه مرتبه) بهتر است.
و اگر اين آيات و سوره ها را بر جادو شده چندين مرتبه بخواند و بر سر يا سينه اش دم کند، به اذن خداوند متعال شفا مي يابد، چنانچه که گذشت.
وصيتي که به احمد حامل کليدهاي حرم نسبت داده مي شود.
شيخ عبدالعزيز بن باز

وصلی الله وسلم علی محمد و علی آله و اتباعه الی یوم الدین
سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت
IslamPP.Com




 
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

امام ابن قیم رحمه الله فرمودند: «هر جا در قرآن از عبدی مدح و تمجید شده است بخاطر ثمره ‏علم (او) بوده است، و هر جایی که در قرآن عبدی مورد ذم و سرزنش قرار گرفته به دلیل ثمره ‏جهل (او) بوده است».‏ (مفتاح السعادة 1/ 108).‏

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 1452
دیروز : 6572
بازدید کل: 6574818

تعداد کل اعضا : 608

تعداد کل مقالات : 11123

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010