Untitled Document
 
 
 
  2021 Aug 01

----

22/12/1442

----

10 مرداد 1400

 

تبلیغات

حدیث

 

از ابن مسعود روايت است که پيامبر صلى الله عليه و سلم فرمود: "الربا ثلاثة و سبعون بابا أيسرها مثل أن ينکح الرجل أمه" (روايت طبراني در الأوسط، و ألباني در صحيح الجامع 3537)، يعنى: "ربا هفتاد و سه دروازه است، ساده‌ترين صورت آن مانند اين است که مرد با مادرش زنا کند".

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

تاریخ اسلام>اشخاص>حسین بن علی رضی الله عنه > محل قبر وی رضی الله عنه

شماره مقاله : 3131              تعداد مشاهده : 370             تاریخ افزودن مقاله : 8/6/1389

مردم در اين مسئله اختلاف دارند، عده اي مي گويند: در شام دفن شده اند و عده اي نيز قائل به اين هستند که در عراق دفن شده اند، در واقع خداوند متعال داناتر است.
در مورد سر ايشان هم اختلاف شده است، عده اي گفتند، در شام، عده اي در عراق و عده‏اي نيز معتقدند که در مصر دفن شده است، عده اي به اين نتيجه رسيدند که در مصر است و قبري ندارد، در حقيقت اين غلط است و آن سر حسين رضى الله عنه نيست، بعضي از اهل علم در اين رابطه هم عقيده شدند و بيان کردند که براي وجود سر ايشان در مصر هيچ اصلي نيست و نتوانستند اين را توجيه کنند، ولي اغلب مي گويند که در شام است، چرا که سر حسين رضى الله عنه به نزد يزيد بن معاويه انتقال يافت که در شام بود، پس هيچ دليلي وجود ندارد که ما بگوئيم به سوي مصر انتقال داده شده است، بلکه سر ايشان يا اينکه در مخازن شام نگهداري و يا اينکه به محل جسدشان در عراق برگردانده شده است.
به هر حال، هيچ احتياجي نيست که مردم بدانند کجا دفن شده و الان کجا هست، شايسته اين است که ما براي ايشان طلب مغفرت و رحمت کنيم، خداوند ايشان را بيامرزد و از ايشان راضي شود، در حالت مظلومانه اي شهيد شدند ما بايد براي ايشان از خداوند طلب مغفرت و رحمت داشته باشيم و براي ايشان خير و صلاح زيادي را خواستار باشيم. چنانچه که پيامبرصلى الله عليه و سلم فرمودند ايشان و برادرشان حسن رضى الله عنه سرداران جوانان اهل جنت هستند، خداوند از آن دو راضي شود و آنها را نيز راضي گرداند.
کسي که محل دفن ايشان را بداند و براي ايشان سلام کند و دعا کند هيچ اشکالي ندارد، چنانچه که قبرهاي ديگر زيارت کرده مي شوند، به شرط اينکه در اين مرود غلو نشود و عبادت کرده نشوند، و همانطور که از ديگر اموات جائز نيست که طلب شفاعت و يا غير آن شود، از ايشان نيز جائز نيست، چرا که نبايد از ميت چيزي مطالبه شود و اگر ميت مسلمان باشد براي او طلب مغفرت شود، پيامبرصلى الله عليه و سلم فرمودند: «قبرها را زيارت کنيد، چرا که آخرت را به ياد شما مي آورد».

 شيخ عبدالعزيز بن باز
وصلی الله وسلم علی محمد و علی آله و اتباعه الی یوم الدین
سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت
IslamPP.Com

  
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

یحیی بن معاذ (رحمه الله) فرمود: «الليل طويل فلا تقصره بمنامك، والنهار نقي فلا تدنسه بآثامك». «شب طولانی است آنرا به خاطر بسیار خوابیدن از بین نبرید و روز درخشنده است تابشش را بخاطر ارتکاب گناهان تاریک نگردانید». صفة الصفوة، أبو الفرج عبد الرحمن بن علي بن الجوزي.

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 1452
دیروز : 6572
بازدید کل: 6574818

تعداد کل اعضا : 608

تعداد کل مقالات : 11123

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010