Untitled Document
 
 
 
  2018 Sep 19

----

08/01/1440

----

28 شهريور 1397

 

تبلیغات

حدیث

 

پيامبر صلى الله عليه و سلم فرمودند: "من سره أن يظله الله يوم لا ظل إلا ظله، فَلْيُيَسِّر على معسر أو ليضع عنه" (حديث صحيح)
«هر كس‌دوست‌دارد كه‌خداوند او را در سايه‌عرش‌خويش‌جاي‌دهد - در روزي ‌كه‌ سايه‌اي‌ جز سايه‌ او نيست‌ پس ‌بايد بر تنگدست‌ آسان ‌بگيرد، يا اصلا وام‌ را بر او ببخشد».

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

اجتماعی>زن>زن > مشورت با زنان

شماره مقاله : 10826              تعداد مشاهده : 763             تاریخ افزودن مقاله : 27/6/1390

مشورت با زنان

این قول كه مي گویند پيامبر صلى الله عليه و سلم با زنانش مشورت ميكرد و سپس مخالف آنها عمل ميكرد صحيح نيست، بلكه منظور از مشورت کردن، يافتن راه درست تر و صحيح تر است و اگر قرار بود مخالف آنها عمل كند مشورت معنايى نداشت، و سيرت پيامبر صلى الله عليه و سلم نشانگر خلاف آنچه كه ميگوييد است، همانطور كه وقتي پيامبر اکرم صلى الله عليه وسلم از نوشتن صلحنامه حديبيه فراغت يافتند، به صحابه فرمودند: " قوُمُوا فَانحروا "، يعنى: «برخيزيد و قرباني‌هايتان را ذبح کنيد»، ولى از انجاييكه صحابه بعلت اين صلح و عدم انجام عمره نكران بودند هيچيک از آنان از جايش برنخاست كه قربانيش را انجام دهد، و پيامبر صلى الله عليه و سلم سه بار فرمانشان را تکرار کردند. وقتي هيچيک از آنان از جاي برنخاست، بر اُمّ‌سلمه رضي الله عنها وارد شدند، و رفتاري را که آن جماعت با آن حضرت کرده بودند، براي او بازگفتند. ام سلمه گفت: اي رسول‌ خدا، دوست داريد که چنان کنند؟ بيرون شويد، آنگاه با هيچکس حتي يک کلمه حرف نزنيد، و شتر خودتان را قرباني کنيد، و سلماني خودتان را صدا بزنيد تا سرتان را بتراشد. رسول‌اکرم صلى الله عليه وسلم برخاستند و بيرون شدند، و با احدي صحبت نکردند، و همان کارها را کردند. شترشان را نحر کردند، و سلماني خودشان را صدا زدند و سرشان را تراشيد. مردم که چنين ديدند، همگي برخاستند و قرباني کردند و سرهاي يکديگر را مي‌تراشيدند، حتي از شدت اندوه نزديک بود همديگر را بکشند.
در اين حادثه پيامبر صلى الله عليه و سلم از مشورت همسرش ام سلمه پيروى كرد و نتيجه را نيز ملاحظه كرديم كه صحابه از كارشان پشيمان شدند و قربانیشان را انجام دادند، و سرشان را تراشيدند.

والله اعلم
وصلی الله وسلم علی محمد و علی آله و اتباعه الی یوم الدین
سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت
IslamPP.Com 
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

حسن رضی الله عنه فرموده است: «من، از پروردگارم، شرم می‌کنم که در حالی او را ملاقات نمایم که با پای پیاده به خانه‌اش نرفته باشم».[ تاريخ ابن‌عساكر (14/71)]

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 506
دیروز : 1336
بازدید کل: 9533761

تعداد کل اعضا : 616

تعداد کل مقالات : 11212

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010