Untitled Document
 
 
 
  2018 Feb 21

----

05/06/1439

----

2 اسفند 1396

 

تبلیغات

حدیث

 

 

رسول الله صلي الله عليه وسلم فرمود:
«الْيَسيرُ مِنَ الرِّياءِ شِرْكٌ، وَمَنْ عادَى أَوْلِياءَ الله فَقَدْ بارَزَ الله بِالْمُحارَبَةِ إِنَّ الله يُحِبُّ الأَبْرارَ الأَتْقِياءِ الأَخْفِياءِ الَّذِينَ إِنْ غابُوا لَمْ يُفْتَقَدُوا، وَإِنْ حَضَرُوا لَمْ يُعْرَفُوا، قُلُوبُهُمْ مَصَابِيحُ الْهُدَى، يَخْرُجُونَ مِنْ كُلِّ غَبْراءَ مُظْلِمَةٍ».
ریاء کمش هم شرک است، و هر کس با دوستان خدا دشمنی کند با خدا ابراز جنگ کرده است، همانا خداوند نیکوکاران پرهیزگار پنهانکار را دوست دارد، کسانی که وقتی غائب شوند ناپدید نمی‌گردند، و وقتی در میان ما باشند ناشناخته‌اند. قلب‌های آنان چراغ‌های هدایتی است که از (فضاهای) غبارآلود تاریک بیرون می‌آیند (و می‌درخشند).
مستدرک حاکم 1/44 حدیث (4)، و 3/303 حديث (5182)، 4/364 حديث (7933)، وسنن ابن ماجه 2/1320 حديث (3989)، وسه معجم طبرانی، ومسند شهاب و غیره.

 

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

تاریخ اسلام>شبهات>رد شبه ى رسول الله صلی الله علیه وسلم مردی شهوانی به زنان بود

شماره مقاله : 11104              تعداد مشاهده : 2180             تاریخ افزودن مقاله : 26/2/1394

الله تعالی رسول الله صلی الله علیه وسلم را برای فرستادن رسالتش انتخاب کرد. و او را شخصیتی با اخلاق بزرگ قرار داد در حالی که هیچ انسان دیگری دارای چنین اخلاق و صفاتی نبود، ولی با وجود این ایشان هم از شبهات حیله گران و بد اندیشان در امان نماند.

از جمله شبهاتی که بر این شخصیت بزرگوار وارد کرده اند این است که می گویند: رسول الله صلی الله علیه وسلم مردی شهوانی به زنان بود تا جایی که یازده همسر داشت . و این شبهه نشان دهنده ی این است که بد اندیشان از تاریخ زندگی این شخصیت بزرگ جاهل اند.

پس در رد این شبهه می گوییم:

1ـ هدف ازدواج رسول الله صلی الله علیه وسلم با یازده زن اتباع شهوت و هوی و هوس نبوده. و بر فرض که این چنین بوده در جواب می گوییم: اولا این امری فطری است و دلیلی بر عیب و نقص در انسان نیست. دوما چند همسری در بین عربهای آن زمان شایع و امری متداول بود. سوم اینکه رسول الله صلی الله علیه وسلم هدفش از چند همسری دعوت به سوی الله و رعایت کردن منافع بزرگ این دعوت بود مثل الفت و مهربانی بین قلبها، کفالت ایتام، نیکی به زنان بیوه و آموزش دادن زنان به امور دینی و مهمتر از آن، چند همسری رسول الله صلی الله علیه وسلم وسیله ای بود برای  انتقال تمام احوال و امور ایشان به نسل های آینده .

2. کسانی که این ادعا را دارند باید بدانند که رسول الله علیه وسلم با هیچ دختر باکره ای ازدواج نکرد مگر بایک نفر که او عایشه رضی الله عنها بود، در حالی که شخص مطیع هوی و هوس طمع دارد با دختر باکره ازدواج کند.

3. رسول الله صلی الله علیه وسلم زمانی که ام المومنین خدیجه رضی الله عنها در قید حیات بود هیچ زن دیگری نگرفت مگر بعد وفاتش و در آن زمان رسول الله صلی الله علیه وسلم پنجاه ساله بودند. در حالی که فرد مطیع هوی و هوس در غالب قبل از این سن ازدواج می کند.

4. رسول الله صلی الله علیه وسلم فردی دعوت گر، مجاهد، حاکم، قاضی و عبادتگری بود که از نماز خواندن بسیار قدمهایش ورم میکرد و بسیار روزه میگرفت، پس این نشان می دهد که بیشتر وقتشان مشغول عبادت بودند و وقتی برای هوی و هوس و عیاشی نداشتند.

5. چند همسری رسول الله صلی الله علیه وسلم دلیلی بر عیب و نقصان نیست. زیرا بسیاری از رسل  قبل از رسول الله صلی الله علیه وسلم نیز چند همسر داشتند. به عنوان مثال ابراهیم علیه السلام دو همسر داشت، و یعقوب علیه السلام چهار همسر.

6. جالب این است که این شبهه را حتی دشمنان اسلام هم رد کرده اند. مثلا فیلسوف انگلیسی توماس کارلیل می گوید: " به رغم دشمنان، هرگز پیامبر مرد شهوانی نبوده است، بلکه از روى ستم و عناد او را متهم به شهوت رانى نموده اند. چقدر ستم و بى انصافى است که شخصى مانند پیامبر را به شهوت رانى متهم کنیم یا اینکه بگوییم جز شهوت و لذت نفسى خود همتى نداشت. دشمنان اگر به حقیقت بنگرند خواهند فهمید در نفس این مرد بزرگ افکارى فوق طمع و دنیوى و جاه و سلطنت بوده است.

 

به این ترتیب، ای خواننده گرامی به این نتیجه می رسیم که این شبهه باطل و بی اساس بوده و خواهد بود و هیچگاه شخصیت رسول الله صلی الله علیه وسلم را خدشه دار نمی کند؛ زیرا سیرت ایشان به صورت دقیق و صحیح نقل شده و به ما رسیده است.

   

 

  
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

امام مالك رحمه الله فرموده اند: " ليس أحد بعد النبي صلى الله عليه وسلم إلا ويؤخذ من قوله ويترك إلا النبي صلى الله عليه وسلم" (روايت ابن عبد البر در "الجامع" 2/91) يعنى: "هيچكس بعد از پيامبر صلى الله عليه و سلم نيست كه گفتارش قبول شود و يا نشود مگر پيامبر صلى الله عليه و سلم (كه گفتارش هيچوقت نبايد ترك شود و همه اش بايد قبول شود)"

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 276
دیروز : 2739
بازدید کل: 8310938

تعداد کل اعضا : 613

تعداد کل مقالات : 11189

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010