Untitled Document
 
 
 
  2021 Apr 14

----

02/09/1442

----

25 فروردين 1400

 

تبلیغات

حدیث

 

پيامبر صلى الله عليه و سلم فرموند: " من سأل الله الشهادة بصدق بَلَّغَهُ الله منازل الشهداء وإن مات على فراشه " (روايت مسلم)
" هر كسى كه صادقانه از خداوند طلب شهادت كند، خداوند او را به مرتبه شهداء خواهد رساند، گر چه در بستر مرگش نيز بميرد ".

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

الهیات و ادیان>فرقه ها و مذاهب>شیعه > شيعه در ترکيه

شماره مقاله : 1595              تعداد مشاهده : 438             تاریخ افزودن مقاله : 26/2/1389

شيعه در ترکيه

 شيعه در ترکيه

 

کوبيلا حصرچه
 

در هامش کنفرانس جهاني مجلس فتواي اروپايي در استانبول

شهر زيبا و با صفاي استانبول که بقول شيخ يوسف قرضاوي نمادي از گذشته‌اي روشن و با فخر و حالي زيبا و پر زرق و برق است شاهد برگزاري کنفرانس جهاني مجلس فتواي اروپايي در 9 تيرماه امسال بود.

در اين کنفرانس جهاني که تعداد بسيار زيادي از دانشمندان و علماي جهان اسلام وغرب شرکت داشتند قضاياي مهمي که مسلمانان در دنياي غرب با آن در ستيزند مورد بحث و پژوهش قرار گرفت.

در هامش اين کنفرانس در تالار دار الحکمت بسياري از جوانان پر شور و حماس ترکيه با برخي از علماي جهان اسلام که در اين کنفرانس شرکت کرده بودند ديداري داشتند..

جوانان ترکيه‌اي از فعاليتهاي مشبوه و دروغ پراکنيهاي شيعه با علماي خود درد دل مي‌کردند. آنها اظهار داشتند که اخيرا کتابي بنام "شبهاي پيشاور" از سوي حکومت ايران به ترکي ترجمه و در بين جوانان کم سواد پخش شده که باعث بروز شک و شبهه‌ها در اذهان آنها گشته است.. آنها از علماي اسلام خواستند تا به خرافات و چرنديات اين کتاب پاسخ دهند.

يکي از علماي شرکت کننده در اين نشست اظهار داشتند که کتاب شبهاي پيشاور بيش از 80 سال پيش توسط شخصي بنام سلطان الواعظين شيرازي نگاشته شده است. در اين کتاب اين نويسنده ادعا نموده که در شهر پيشاور پاکستان با تعداد بسيار زيادي از علماي مذاهب فقهي چهارگانه اهل سنت مناظراتي داشته که در نهايت همه را شکست داده و تعداد بسيار زيادي از آنها به دين حق ـ که بگمان نويسنده کتاب ـ دين تشيع اثنا عشري است گرويده‌اند!!

ايشان گفتند که اولا اين حادثه بطور کامل خيالاتي و دروغي محض است. و نويسنده کتاب نمي‌دانسته که در پيشاور و پاکستان مذهب فقهي مردم تنها حنفي است و اثري از مذهب شافعي و حنبلي و مالکي در اين کشور نيست تا او با آنها مناظره کند.

نقطه ديگري که پرده از دروغ پردازي اين نويسنده برمي‌کشد اين است که او فرق بين مذاهب فقهي و عقيدتي را تشخيص نداده. مذاهب چهارگانه اهل سنت مدرسه‌هاي فقهي هستند که همه در عقيده با هم مشترکند و هيچ اختلافي در بين آنها نيست. در حاليکه اختلاف آنها با مذهب شيعه اختلاف عقيدتي است. و شيعه عقائدي براي خود تراشيده که هيچگونه اساس و مدرکي از قرآن و سنت پيامبر اکرم ندارد. چون قضيه امامت و معصوم بودن امامها و تعداد آنها و تحريف قرآن و عقيده بداء که طعن بسيار تندي است بر خداوند متعال و بسياري از قضاياي خرافاتي ديگر..

وايشان يادآور شدند که اهل سنت غالبا به کتابهايي از اين قبيل که هدفشان شهرت يافتن است هيچ توجه‌اي نمي‌کنند چرا که اهتمام دادن به اين کتابهايي که خود گواه بر دروغ بودن خود هستند بگونه‌اي آنها را مطرح مي‌سازد. از اين رو با وجود اهتمام بالغ حکومت ايران به اين گونه کتابها و ترجمه آنها به زبانهاي مختلف جهان غالبا علماي اسلام به آنها توجه نمي‌کنند، چون هدف ما از نگاشتن بالا بردن سطح فهم ملتهاي مسلمان از دينشان و دعوت کافران به اسلام است. و اگر ما وقت و قلممان را بر رد زدن به اين کتابهاي پوچ ضايع کنيم در حق بسياري ديگر از قضاياي مهم دعوت اسلامي کوتاهي خواهيم کرد.

ايشان گفتند: البته با وجود همه اينها يکي از روشنفکران شيعه که سالها پيش پس از بحث و پژوهشها و مطالعات زياد به مذهب اهل سنت گرويده و از ترس جان خود به خارج از ايران هجرت نموده، و محمد باقر سجودي نام دارد کتابي بنام "روزهاي پيشاور" بزبان فارسي در رد کتاب شبهاي پيشاور نگاشته است.

 http://www.aqeedeh.com/ebook/view_news.php?rowID=118
http://www.aqeedeh.com/ebook/view_book.php?rowID=533
 

آقاي سجودي که از متن جامعه شيعه ايران برخواسته است، چون دلش براي قوم و خويش و ملتش مي‌سوزد از باب دلسوزي و شفقت و مهر اين کتاب را نگاشته تا پرده از مکر و حيله آخوندهاي حقود و دروغگوي شيعه برکشد. البته اين دوست دانشمندي که خداوند او را براه حق هدايت نموده کتابهاي ديگري نيز چون "تضاد در عقيده" و "چرا نام علي در قرآن نيامده"، "راهي ديگر براي کشف حقيقت" وغيره به رشته تحرير درآورده است که برخي از آنها به عربي نيز ترجمه و چاپ شده‌اند و در سايتهاي انترنتي در دسترس هستند.

ايشان در ادامه سخنانشان اشاره داشتند که اين طرفند شيعه طرفندي پيش پا افتاده و شناخته شده است. يکي از علماي آنها که عبد الحسين موسوي نام دارد سالها با پوست دوستي و وحدت اسلامي شيخ الأزهر سليم البشري را در مصر به بازي گرفت. و در نهايت کتابي بنام "المراجعات" 20 سال بعد از وفات شيخ أزهر چاپ نمود و در آن ادعا کرد که شيخ أزهر قبل از وفاتش به عقائد شيعه پيوسته و باطل بودن مذهب اهل سنت را اعلام داشته و با مذهب شيعه از جهان رفته!! و البته چون اين دروغ بسيار گنده بود شاگردان شيخ ازهر و دوستان او را که با تمام کرم و سخاوت از اين ميهمان ايراني نمک بد حرام در مصر پذيرايي مي‌کردند را آزرد و آنها کتابهايي در رد کتاب مراجعات تأليف نمودند.

شخص ديگري بنام محمد الحسيني القزويني سالها خود را با دکتر احمد الغامدي در سعودي نزديک نمود. و دکتر الغامدي که استاد دانشگاه ام القرا مکه مکرمه است با سينه‌اي گشاده از اين ميهمان ايراني خود استقبال و پذيرايي نمود. ولي اين آخوند کينه توز شيعه بجاي اينکه جواب نيکي را با نيکويي دهد کتابي به فارسي در ايران منتشر ساخت و در آن ادعاهايي دروغين کرد و خود را رستم دستاني معرفي نمود که توانسته استاد جامعه امام را در مناظرات خاموش در پشت درهاي بسته شکست دهد... اين آخوند ساده‌لو گمان مي‌کرد چون کتابش به فارسي است و در ايران نشر مي‌شود خبرش به گوش دکتر غامدي نخواهد رسيد. اما از بخت شوم آقاي قزويني خبر دروغهايش به دکتر غامدي رسيد. و او نيز در کتابي بعنوان "الحوار الهادئ" پرده از حقيقت اين آخوند دروغگو برکشيد.


http://www.aqeedeh.com/ebook/view_book.php?rowID=461
 

در پايان اين جلسه برخي از نويسندگان و خبرنگاران شرکت کننده وضع کنوني سياسي ايران را مورد بحث و بررسي قرار دادند، و پرده از چپاولها و سرقتهاي سران ايراني که با چهره‌هايي معصومانه خود را به مردم نشان مي‌دهند بر کشيدند...

همه حاضرين در اين جلسه که از کشورهاي مختلف جهان، و از مناطق مختلف ترکيه بودند بر ضرورت برپايي سايتي به زبان ترکي که حقيقت شيعه و ايران را به جهان معرفي نمايد اصرار داشتند...


  
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

حرملة بن يحيى يقول: قال الشافعي: «كلما قلت: وكان عن النبي صلى الله عليه وسلم خلاف قولي مما يصح، فحديث النبي صلى الله عليه وسلم أولى ولا تقلدوني». حرمله بن یحیی می گوید: شافعی فرمود: «هر بار که گفتم: حدیث صحیحی از پیامبر صلی الله علیه وسلم خلاف قول من ثابت شده، پس حدیث پیامبر صلی الله علیه وسلم اولی تر است و از من تقلید نکنید». منبع: "حلية الأولياء وطبقات الأصفياء" حافظ أبو نعيم اصفهاني. 

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 1452
دیروز : 6572
بازدید کل: 6574818

تعداد کل اعضا : 608

تعداد کل مقالات : 11123

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010