Untitled Document
 
 
 
  2019 Mar 24

----

17/07/1440

----

4 فروردين 1398

 

تبلیغات

حدیث

 

 پيامبر صلى الله عليه و سلم فرموده است:

"إذا دعي أحدكم إلى الوليمة فليأتها" (متفق عليه)،

يعنى: "اگر يكى از شما به وليمه (غذاى عروسى) دعوت شد بايد قبول كند".

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

اسلام معاصر>اشخاص>شیخ عبدالعزیز افراز

شماره مقاله : 2592              تعداد مشاهده : 629             تاریخ افزودن مقاله : 22/5/1389

زندگی نامه شیخ عبدالعزیز افراز از زبان خودش 


30 شهریور ۱۳۸۸

نوشته شده توسط: سرویس خبری خبرگزاری سیریک 


عبدالعزیز افرازشیخ عبدالعزیز افراز امام جمعه شهرستان سیریک
شیخ عبدالعزیز افراز را سیریکی ها به خوبی می شناسند شاگرد مکتب شیخ ضیائی که اکنون نزدیک به یک دهه است که در راستای خواست های استادش که همان نشر و گسترش مسائل دینی بود به فعالیت میپردازد.

محمد افراز و پدرش از دیار هرنگ بستک می باشد. می گوید:

تحصیلات ابتدائی را در روستایم هرنگ و دو سال اول مقطع متوسطه را در بندر لنگه به تحصیل پرداختم. شور و علاقه ام به مسائل دینی موجب گردید تا شبهای بسیاری را برای آموختن علوم حدیث در مدرسه دینی سلطان العلما و در جوار اساتیدی چون شیخ محمد زارعی که از اساتید برجسته حال و زمان خویش می باشد کسب علم نمایم.

در حین تحصیل در سال دوم مقطع متوسطه بودم که مطلع شدم در بندرعباس آموزشگاهی تاسیس شده که هم دروس دینی را تدریس می کنند و هم دروس دولتی را، نام آن آموزشگاه مدرسه علوم اسلامی اهل سنت و جماعت بندرعباس بود و مدیرش شیخ محمد ضیائی.

عشق و علاقه ام به دین و ارادتم به شیخ شهید موجب گردید تا در مکتب آن شیخ بزرگوار به تحصیل خویش ادامه دهم. تا پایان مقطع متوسطه را در بندرعباس و در مدرسه علوم اسلامی به تحصیل پرداختم. رشته ام اقتصاد و دیگر اساتیدم شیخ نوح آگاهی و شیح محمد حسین واحدی بودند.

پس از پایان تحصیلات در مقطع متوسطه و تا اواخر سال ۶۸ بنده در پست معاونت جناب شیخ و ناظمی آموزشگاه مشغول بودم. هرچند که در حین تحصیل هم به سبب لطفی که جناب شیخ همواره بر بنده داشتند چند سالی را هم همراه با تحصیل، مسئولیت ناظمی آموزشگاه را بر عهده داشتم، اما در اواخر سال ۶۸ بود که احداث واحد دانشگاه مدینه در شهر راس الخیمه امارات مطلع شدیم از این رو جهت ادامه تحصیل اقدام نمودیم، هر چند که جناب شیخ ضیائی ابتدا از این سفر ناخرسند بودند اما با اطمینانی که به ایشان بابت برگشتمان دادیم برایمان آرزوی موفقیت نمودند .

تحصیلاتم را در رشته فقه و تا سال ۷۳ با کسب مدرک کارشناسی به پایان رسانیدن با بازگشت به وطن فعالیتم را در مدرسه دینی بندرعباس با تدریس آغاز نمودم. دو سالی را در بندر ماندم و این بار برای ادامه تحصیل راهی سودان و دانشگاه ام الدرمان خارطوم شدم. پس از دو سال تحصیل در این کشور افریقائی عرب زبان با مدرک کارشناسی ارشد رشته فقه با گرایش حقوق فارغ التحصیل شدم. سال ۷۸ وارد کشور شدم و پس از یکسال تدریس در بندرعباس با مشاوره و پیشنهاد شیخ عبدالکریم محمدی، شیخ محمد صالح پردل و شیخ عبدالوهاب ضیائی برای اداره مدرسه دینی سیریک رهسپار بیابان شدم.

مدتی از حضورم در سیریک نگذشته بود که حاج کیدی کمالی به رحمت خدا رفت و طی جلسه که با حضور بزرگان و معتمدین شهر برگزار شده بود از بنده تقاضا شد که این مسئولیت را بپذیرم که پس مشاوره با شیوخ بندر با این مساله موافقت نمودم و امروز نزدیک به یک دهه است که در کنار مردم خونگرم شهر و شهرستان سیریک هستم.به نقل از: sirik.net 
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

امام احمد بن حنبل رحمه الله فرموده اند: " من رد حديث رسول الله صلى الله عليه وسلم فهو على شفا هلكة" (ابن الجوزي در "المناقب" ( ص 182) يعنى: "كسى كه حديث پيامبر صلى الله عليه و سلم را رد كند پس او نزديك است كه هلاك شود".

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 673
دیروز : 1296
بازدید کل: 10332792

تعداد کل اعضا : 617

تعداد کل مقالات : 11224

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010