Untitled Document
 
 
 
  2019 Aug 19

----

17/12/1440

----

28 مرداد 1398

 

تبلیغات

حدیث

 

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و سلم فرمود: «من نظر إلى محاسن امرأةٍ اَجنبية عن شهوة صب في عينيه الافك يوم القيامة».
« کسی که به زیبایی و الطاف زن بیگانه به نظر شهوت بنگرد در روز قیامت در چشمان او سرب گداخته ریخته می‌شود»(تکملۀ فتح القدیر، 8/ 97).

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

الهیات و ادیان>شبهات>شیعه > آیا عمر رضی الله عنه پهلوی فاطمه رضی الله عنها را شکسته است؟

شماره مقاله : 8492              تعداد مشاهده : 632             تاریخ افزودن مقاله : 25/9/1389

خداوند در قرآن ميفرمايد: " يَاأَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ" (الحجرات : 6)، يعنى: "اي‌ كساني‌ كه‌ ايمان‌ آورده‌ايد! اگر فرد فاسقي‌ برايتان‌ خبري‌ آورد پس‌ نيك‌ تحقيق‌ كنيد مبادا ندانسته‌ به‌ گروهي‌ آسيب ‌برسانيد آن‌گاه‌ به‌ خاطر آنچه‌ كرده‌ايد پشيمان‌ شويد".

پس هرگاه كسى خبر مشكوكى را از يك شخص ميشنود قبل از هر چيز بايد به صحت آن خبر پى ببرد تا اينكه طرف مقابل اگر بى گناه باشد ضربه اى نبيند.

در مورد سؤال شما، اولا هيچ مرجع صحيحى براى اين مقوله وجود نداردو در واقع اين حرف دروغ محض است و مخالف علم و عقل و شرع است، و اين اشخاص كه اين حادثه را ترويج ميدهند اقوالشان مملوء از اكاذيب و دجل بازى است، مخصوصا كه وفات فاطمه رضي الله عنها را بعنوان "شهادت" بيان كرده، و فاطمه را پهلو شكسته ناميده، و طبيعتا طبق رواياتشان اين حادثه دروغين را به عمر بن الخطاب رضي الله عنه نسبت داده اند و ميگويند كه حضرت عمر در هنگام خلافت ابوبكر صديق رضي الله عنه از آنجاييكه حضرت على رضي الله عنه مخالفت ميورزيد به خانه على آمد و در را شكست و از آنجاييكه فاطمه از ترس عمر پشت در پنهان شده بود سينه اش شكست و سقط جنين کرد و نتيجتا پس از چندى سبب شهادتش شد، و اين در حالى بود كه على رضي الله عنه مات و مبهوت اين حادثه را تماشا ميكرد و سپس عمر گردن على را گرفت و او را نزد ابوبكر آورد تا اينكه به زور از او بيعت بگيرند! اين حادثه دروغين كه آنها نقل ميكنند نشان ميدهد كه چه اهانتى به پيامبر صلى الله عليه و سلم كرده اند زيرا وانمود ميكنند كه پيامبر صلى الله عليه و سلم در طى 23 سال نتوانسته است ياران خودش را خوب تربيت كند، و همچنين حضرت على را نيز اهانت كرده اند زيرا او را ترسو خوانده اند از آنجاييكه به حريمش و در خانه اش اهانت ميشده ولى هيچ عكس العملى از خودش نشان نداده است، و همچنين بقيه اصحاب را نيز اهانت كرده اند زيرا آنها را سلطنت طلب پنداشته اند، در حاليكه اصحاب پيامبر صلى الله عليه و سلم جان و زندگى خودشان را در راه دين فدا كرده اند تا اينكه اسلام در سراسر دنيا منتشر يافته است.

وصلی الله وسلم علی محمد و علی آله و اتباعه الی یوم الدین
سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت
IslamPP.Com 
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

 امیر المؤمنین علی رضی الله عنه به مردمانی که زنانشان را از رفتن به بازار و قاطی شدن با کفار منع نمی‌کردند، اعتراض می‌کرد و گفت: آیا حیا نمی‌کنید و غیرتتان به جوش نمی‌آید؟ به من گزارش شده که زنان شما به بازار می‌روند و با کفار قاطی می‌شوند.(مسند احمد 2/254، 255 احمد شاکر آن را صحیح دانسته‌ است)

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 115
دیروز : 1778
بازدید کل: 10789566

تعداد کل اعضا : 617

تعداد کل مقالات : 11224

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010