Untitled Document
 
 
 
  2021 Apr 20

----

08/09/1442

----

31 فروردين 1400

 

تبلیغات

حدیث

 

 پيامبر صلى الله عليه و سلم فرمودند: " لا طاعة لمخلوق في معصية الخالق" (روايت أحمد)، يعنى: "اطاعت هيچ مخلوقى در معصيت خداوند قابل قبول نيست".

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

الهیات و ادیان>ادیان دیگر>مسیحیت > چگونه از پخش و نشر مسیحیت جلوگیری نمود؟

شماره مقاله : 9440              تعداد مشاهده : 325             تاریخ افزودن مقاله : 16/1/1390

چگونه از پخش و نشر مسیحیت جلوگیری نمود؟ 


بر هر مسلمان لازم است تا در نشر و پخش دین اسلام به اندازۀ وسع خود سهم بگیرد، زیرا اسلام دینی است که به همه بشریت به واسطۀ پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد صلی الله علیه وسلم فرستاده شده است، هر چند قرآن کریم با دلایل و براهین واضح و آشکار فرود آمده است ولی با آن هم به وسایل، راه و روشی که مناسب و مطابق هر اجتماع باشد، ضرورت دارد.
چنانکه در رویاروئی و افشا نمودن حملات مسیحیت بر کشورهای اسلامی هر مسلمان ملزم به کار، فعالیت، دفاع از دین، و بر ملا ساختن برنامه های آنان می باشد.
ما بطور مختصر راه های مقابله با دعوتگران مسیحیت را خدمت خوانندگان گرامی تقدیم میداریم، خدا کند درین راه گامی مؤثری باشد.
1- مسلمانان باید به آئین اسلام و آداب آن چنگ بزنند تا الگو و نمونه ای از اخلاق و آداب اسلامی گردند، ودیگران را گرویدۀ آئین خود گردانند.
2- نصاب و برنامه های تعلیمی در همهء مراحل آن باید موافق و موازی با احکام شریعت اسلامی باشد تا نسل آ گاه به دین ببار آید.
3- همهء عوامل و اسباب اختلاف و تفرقه میان مسلمانان برداشته شود و اینکار تنها در وحدت زیر پرچم اسلام و تطبیق قانون قرآن صورت خواهد گرفت.
4- حکومت های کشورهای اسلامی باید به سوی عملی نمودن احکام و قوانین اسلامی حرکت نمایند و قوانین وضعی و خود ساختهء بیگانگان را از میان بردارند.
5- باید فعالیت و کار در زمینۀ نشر کتابها و تألیفات اسلامی صورت گیرد تا اسلام به شکل درست و حقیقی اش به مردم معرفی گردد، زیرا اسلام دینی است که عقل را مخاطب قرار میدهد، و اگر مسأله ای و مشکلی پیش آید باید در پرتو آیات قرآنی و سنت مطهر پیامبر صلی الله علیه وسلم حل گردد و راهی برای مسیحیت باقی نماند تا در حل معضله های ما مداخله نمایند.
6- باید دعوتگران ماهر و برجسته به کشورهای بیگانه فرستاده شوند تا آئین اسلام را بطور درست به آنها پیش نمایند.
7- انجمن ها، مؤسسات، مراکز و اتحادیه های مختلف تأسیس گردد تا روش های دعوتگران مسیحیت و مستشرقین (خاورشناسان)، توطئه و دسیسه ها و پلان های آنها را خنثی نمایند.
8- دولت های اسلامی در مورد شفاخانه ها، کلینک ها، کورسها و مراکز کلتوری و ورزشی بیگانگان تجدید نظر نمایند، زیرا اینها از وسایل مهم دعوتگران مسیحیت بشمار می رود.
9- نشر و پخش اخبار وحکایات اشخاصیکه به اسلام مشرف میگردند، چه مسیحی یا کس دیگری، بویژه آنعده دعوتگران شان که به اسلام میگرایند([1]).

سایت مهتدین
Mohtadeen.Com

-----------------------------------------------------
[1]- التنصیر فی البلاد الاسلامیة صــ98- 106، و سایت العالم الاسلامی ( وسایل اخوان مسلمین برضد مسیحیت) والتنصیر و مفهومه.. صــ: 135- 140. 
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

عن عبد الرحمن بن عبد الله بن مسعود، عن أبيه، قال: أتاه رجل فقال: يا أبا عبد الرحمن علمني كلمات جوامع نوافع. فقال: «أعبد الله ولا تشرك به شيئاً، وزل مع القرآن حيث زال، ومن جاءك بالحق فاقبل منه وإن كان بعيداً بغيضاً، ومن جاءك بالباطل فاردد عليه وإن كان حبيباً قريباً». مردی نزد عبدالله بن مسعود آمد و گفت: کلمات مختصر و مفیدی را به من یاد بده، فرمود: «الله را عبادت کن و برای او شریک قرار مده، و همواره عمر خود را با قرآن سپری کن، و هرکس که با حق نزد تو آمد از وی بپذیر هرچند که غریب و دشمن باشد، و هرکس که با باطل نزد تو آمد آنرا نپذیر هرچند که دوست نزدیک باشد». الحلية الأولیاء؛ أبي نعيم اصفهانی

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 1452
دیروز : 6572
بازدید کل: 6574818

تعداد کل اعضا : 608

تعداد کل مقالات : 11123

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010