Untitled Document
 
 
 
  2021 Jun 22

----

12/11/1442

----

1 تير 1400

 

تبلیغات

حدیث

 

 پيامبر صلى الله عليه و سلم فرمودند: " لا طاعة لمخلوق في معصية الخالق" (روايت أحمد)، يعنى: "اطاعت هيچ مخلوقى در معصيت خداوند قابل قبول نيست".

 معرفی سایت

نوار اسلام
اسلام- پرسش و پاسخ
«مهتدين» (هدايت يافتگان)
اخبار جهان اسلام
تاریخ اسلام
کتابخانه آنلاین عقیده
سایت اسلام تکس - پاسخ به شبهات دینی
خانواده خوشبخت
شبکه جهانی نور
سایت خبری تحلیلی اهل سنت
بیداری اسلامی
صدای اسلام

 

 

 

  سخن سایت

قال ابن الجوزي ( تلبيس إبليس: 447) ‏عن يحيى بن معاذ يقول: «اجتنب صحبة ثلاثة أصناف من الناس العلماء الغافلين والفقراء المداهنين والمتصوفة الجاهلين».
امام ابن جوزی در کتاب "تلبیس ابلیس" آورده: از يحيي بن معاذ نقل است كه فرمود: «از صحبت سه گروه بپرهيزيد: عالمان غافل، فقيران تملق گو و صوفیان جاهل».

لیست الفبایی     
               
چ ج ث ت پ ب ا آ
س ژ ز ر ذ د خ ح
ف غ ع ظ ط ض ص ش
ه و ن م ل گ ک ق
ی
   نمایش مقالات

الهیات و ادیان>مسائل و عقايد اسلامي>اسلام > چرا اسلام در جنگ با کفار زنان را اسير کرده است؟

شماره مقاله : 8203              تعداد مشاهده : 286             تاریخ افزودن مقاله : 15/9/1389

چرا اسلام در جنگ با کفار زنان را اسير کرده و بعد آنها را به مجاهدان مي دهند؟
 

شماره فتوى 5669


الحمدلله،
هدف شارع حکيم اينست تا تمامي انسانها راه هدايت که همان اسلام است را در پيش بگيرند زيرا خداوند متعال در سراي قيامت هيچ ديني را بجز اسلام نمي پذيرد.
حال براي هدايت انسانها اسباب و وسائلي را فراهم نموده است، يکي از اين اسباب، جهاد مسلمين در مناطقي است که مردمان آنها بر آيين ديگري بجز اسلام هستند. خداوند متعال جهاد را بر مومنان فرض کرده تا دين نجات بخش را همگاني کند و فقط محصور به يک قوم و نژاد نباشد و ديگران از نعمت هدايت بي نصيب نمانند، و اگر اکنون مردم ايران و ديگر سرزمينهاي اسلامي از نعمت هدايت برخوردار شدند، همه به سبب جهادي است که خداوند آنرا بر مسلمين فرض کرده و آنرا وسيله اي براي هدايت ما قرار داد.
حال در ميدان جهاد، قطعا معاندين با لشکر مجاهدان روبرو خواهند شد و شکي نيست که بيشتر لشکريان آنها مردها هستند اما گاه زناني هستند که در لشکر کفار قرار گرفته اند. حال يکي از حربه هاي اسلام اينست تا کفار از نيروي زنان در ميدان جنگ استفاده نکنند و لذا براي ترساندن کفار از اينکه مبادا زنان به اسارت مسلمانان دربيايند، وادار شوند که زنانشان را با خود همراه نسازند و بدين ترتيب از نيروي زنان محروم شوند و اين خود به نفع لشکر مجاهدان خواهد شد.
حکمت ديگر اين قضيه: خداوند متعال راه ديگري را براي هدايت معاندين قرار داده است، هرگاه مجاهدان بر لشکر کفار تاختند و اسيراني را گرفتند، در آنصورت امام مجاهدان، اسلام را بر اسيران عرضه مي کند، اگر اسراي (مرد) نپذيرفتند پس يا کشته مي شوند و يا با فديه آزاد مي شوند. همچنين امام مسلمين زنان کفار اسير شده اي را که اسلام را قبول نمي کنند را در بين مجاهدان تقسيم مي کند تا آن زنان کنيزي براي مجاهدان شوند و در اثر همراهي با مجاهدان در طول زمان بالاخره هدايت را بپذيرند، چرا که بدون شک همراهي با مسلمان موجب گرايش به او دين مي شود اللخصوص زنان که برخلاف مردها بيشتر گرايش مي يابند. و چه بسا پس از مدتي زن کافره ي اسير شده در ميدان جنگ بعلت آنکه تحت عصمت مجاهدي مسلمان قرار گرفته ايمان آورد و بدين ترتيب به بزرگترين نعمت در دنيا و قيامت که همان هدايت است نائل آيد و آنوقت است که پس از هدايتش بسيار خدا را شاکر باشد که اين سبب را مايه ي هدايتش گرداند. و خواهند گفت: « رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ» (آل عمران 8)
يعني: پروردگارا! دلهايمان را، بعد از آنکه ما را هدايت کردى، (از راه حق) منحرف مگردان! و از سوى خود، رحمتى بر ما ببخش، زيرا تو بخشنده‏اى!


والله اعلم
وصلي الله وسلم علي محمد وعلى آله وأصحابه والتابعين لهم بإحسان إلى يوم الدين
سايت جامع فتاواي اهل سنت و جماعت
IslamPP.Com 
بازگشت به ابتدای صفحه     بازگشت به نتایج قبل                       چاپ این مقاله      ارسال مقاله به دوستان

اقوال بزرگان     

فضيل ابن عياض:‌ هر كس دخترش را به صاحب بدعتي بدهد قطع رحم كرده؛ و هر كس با صاحب بدعت نشسته، حكمت نصيبش نشده؛ و چون خدا كسي را خصم بدعتگران يابد اميد آن دارم كه گناهان او را بيامرزد.

تبلیغات

 

منوی اصلی

  صفحه ی اصلی  
 جستجو  
  روز شمار وقايع
  عضویت در خبرنامه  
پیشنهادات وانتقادات  
همكارى با سايت  
ارتباط با ما  
 درباره ی ما  
 

تبیلغات

آمار

خلاصه آمار بازدیدها

امروز : 1452
دیروز : 6572
بازدید کل: 6574818

تعداد کل اعضا : 608

تعداد کل مقالات : 11123

ساعت

نظر سنجی

كداميك از كانال‌هاى اهل سنت فارسى را بيشتر مي‌پسنديد؟

كانال فارسى نور

كانال فارسى كلمه

كانال فارسى وصال

نمایش نتــایج
نتــایج قبل
 
.محفوظ است islamwebpedia.com تمامی حقوق برای سایت
All Rights Reserved © 2009-2010